HTML

Arsenal FC

Ebben a blogban saját írásokat fogok publikálni a csapatról és a meccsekről.

Friss topikok

• Baing '88: ne b@zd + és akkor nem fogysz! Király meccs volt! (2008.03.30. 16:29) Bolton-Arsenal (Gallas, van Persie, ÖG)
  • VVega: Áhh mekkora meccs volt! Küzdeni tudás, akarat, győzelem. Most már csak egy dolgunk van: drukkolni... (2008.03.29. 18:28) Bolton-Arsenal előzetes
  • Cesc_Fabregas: Cescről nem írtál, aki amúgy nagyon jól játszott a digók ellen. :( BTW: Gallas biztatja a csapatot... (2008.03.28. 14:58) Sagna, válogatott meccsek, Gallas
  • VVega: Most ilyen parasztságokat miért kell írni? Én bízok a csapatban és a MU se nyerhet mindig, főleg n... (2008.03.26. 23:06) Ennyi volt.....
  • Baing '88: ezen sorok után csak azon csodálkozom ,hogyan is verhetük el a Milánt. Az a mégszomorubb hogy lesz... (2008.03.25. 22:59) Ezt kéne tenni...

Linkblog

Everton-Arsenal elemzés.

2007.12.30. 16:51 peter135

EZAZ BAZDMEEEEEG!!!!! A MU kikapott a West Hamtől (köszönjük Upson) mi pedig valahogy legyűrtük az Evertont. Az első félidőben az életkedvem is elment annyira szarok voltunk, Bendtner ráadásul hibázott a szögletnél és Cahill büntetett, kérdés hogy Toure miért nem figyelt rá jobban. Aztán továbbra is nyomott az Everton, nem is lőttünk kapura de újabb gól nem született. A szünetben már temettem is a meccset és a vérnyomás gyógyszeremre is szükség volt ahoz, hogy meg tudjam nézni a 2. játékrészt. Már csak valami iszonyat nagy mázliban bíztam. De nem mázlink volt, hanem egy Eduardonk! Megmondtam már egy régebbi bejegyzésben hogy egyszerűen be kell nyomni legelőrre és labdához juttatni. Ő pedig kapott egy labdát és bevágta. Clichy is megérdemli a dicséretet hiszen 40 méteres gólpasszt adott. Majd pár percre rá megszületett a vezető gól. Ki más lőhette, mint Eduardo? Clichy ismét felívelt, Bendtner csúsztatott Eduardo pedig egy csodálatos csellel megkerülte a védőt és Howard mellet a kapuba lőtt. Csodálatos, csodálatos. Sokan biztos nem vagyunk hozzászokva az ilyen tipusú csatárokhoz mint Dudu, aki ha nem is csinál semmit a meccsen akkor is képes azt eldönteni. Utoljára igazi center szerintem csak Anelka volt. Persze volt egy Henrynk, Bergkampunk stb. De ők más stílusban játszottak. Hiányzott is igazából egy igazi csatár, mert láttunk már példát arra hogy egy játékosunk hatszor becsapja a védőt és a térdelő kapusba rúgja a labdát... Edu ennek pont az ellenkezője, ő bevágja. Kezdőbe vele.
Majd Nick szinte le is rombolta az általam nemrég emelt szobrát a butaságaival. Még az első félidőben egy teljesen buta szabálytalanság miatt kapott sárgát. A 2.-ban pedig egy brutális belemenésért megkapta a következőt, mehetett zuhanyozni. Ez bizony nem az ő meccse volt. 20 másodpercen múlott az egész, hiszen Adebayor már készülődött hogy beáll a helyére. De így, a parádézó Eduardot kellet lehívni. Ade pedig jött, látott, gólt lőtt. Egy óriási védelmi hibát kihasználva megszerezte a csapat 3. gólját.  Ekkora már összeomlott az Everton. Le is küldtél Artetát miután leütötte Fabregast. Azt azért hozzáteszem, hogy a kis spanyol eléggé rájátszott az esetre, de a játékvezető ott állt mellete, tisztán látta az esetet jogos volt a piros. Aztán erőlködött erőlködött az Evertin de már mindenki tudta, hogy hiába. Fabregast le is cserélte a főnök, nehogy őt is leküldjék a pályáról. Az ő helyére beálló Rosicky adta meg a kegyelemdöfést az Evertonnak a 93. percben. A statisztika is elég érdekes, összesen 4 kaput eltaláló lövésünk volt és ugyebár 4 gólt lőttünk. 100%-os helyzetkihasználás. Reális is, mert a gólokon kívül más helyzetünk nem is volt. Flamini megkapta az 5. sárgáját így Bendtnerrel együtt pihiznek egy meccsen.
Helyre állt tehát a világ rendje, az Arsenal újra az élen. Ráadásul immár 2 pont előnnyel.