HTML

Arsenal FC

Ebben a blogban saját írásokat fogok publikálni a csapatról és a meccsekről.

Friss topikok

• Baing '88: ne b@zd + és akkor nem fogysz! Király meccs volt! (2008.03.30. 16:29) Bolton-Arsenal (Gallas, van Persie, ÖG)
  • VVega: Áhh mekkora meccs volt! Küzdeni tudás, akarat, győzelem. Most már csak egy dolgunk van: drukkolni... (2008.03.29. 18:28) Bolton-Arsenal előzetes
  • Cesc_Fabregas: Cescről nem írtál, aki amúgy nagyon jól játszott a digók ellen. :( BTW: Gallas biztatja a csapatot... (2008.03.28. 14:58) Sagna, válogatott meccsek, Gallas
  • VVega: Most ilyen parasztságokat miért kell írni? Én bízok a csapatban és a MU se nyerhet mindig, főleg n... (2008.03.26. 23:06) Ennyi volt.....
  • Baing '88: ezen sorok után csak azon csodálkozom ,hogyan is verhetük el a Milánt. Az a mégszomorubb hogy lesz... (2008.03.25. 22:59) Ezt kéne tenni...

Linkblog

Middlesbrough-Arsenal elemzés.

2007.12.09. 21:05 peter135

Na, hát bazdmeg. Már bocsánat a szóhasználatért de ez volt az első reakcióm a meccs után. Mert ahogy az előzetesben megírtam, vagy sziporkázunk vagy szenvedünk, az utóbbi jött be sajnos. Pocsékul indult az egész meccs, már korán büntetőhöz jutott a Boro, persze hogy belőtték. Utána meg 90 percen át kerestük megunkat. A Boro persze hogy kihasználta a pocsék teljesítményünket és folyamatosan kisabb nagyobb helyzeteket dolgoztak ki. Howard Webb pedig valamilyen érthetetlen oknál fogva SOHA nem akart szögletet megítélni nekünk. Érthetetlen.... Lehet hogy a hangok a fejében folyamatosan súgták hogy :" NEM ADHTASZ SZÖGLETET, MEG KELL VERETNI AZ ARSENALT!!!!!" Na de hogy pozitívumot is mondjak kedves barátunkról, nem sokka la büntető után Ebouenak elborult az agya és jól odapakolt egy Boro játékosnak. Kérdés hogyha nem ítél pár percel ezelőtt büntetőt a hazaiaknak, valyon akkor is a pályán maradhatott volna az Elefántcsontparti?  Na, az első félidőben a támadásaink körülbelül abból álltak hogy Toure a saját 16-osunktól átrúgta a másik térfélre a labdát, általában nem talált embert. Így csordogált szépen az első félidő. Meglepő hogy mégcsak veszélyes helyzetet sem tudtunk kialakítani, még akkor is elvárható hogy helyzetbe kerüljünk ha nincs Hleb, Fabregas és Flamini. A csatárainkhoz jóformán el sem jutott a labda. A félidőben Wenger le is rántotta a páyláról Eduardot és Bendtnert hozta be a helyére. Később a pályára lépett Denilson és Walcott is. Sajnos ők sem tudtak sokat hozzátenni a játék képéhez. Ez pedig a Boro nagy napja volt. Szereztek még egy gólt és ezzel el is úszott még a pontszerzés lehetősége is. Természetesen ezután beálltak védekezni és a mi passzolgatásaink semmi veszélyt nem hordoztak magukban. Szomorúan néztem ezt az időszakot, talán csak a Slavia Prague elleni idegenbeli meccsen láttma hasonlót, de ez még roszabb volt.  Egyszerűen sugárzott a jtáékosokról, hogy tehetetlenek. Hogy nem képesek feljavulni, ezen a napon nem. Bár a végén egy szép akció végén Rosicky révén szépítettünk, ez csak annyit ért mint halottnak a csók. Az ilyen támadások hiányoztak az egész mérkőzésen. Úgy érzem ha éjfélig játszák ezt a meccset akkor sem lövünk három gólt, vagy ha mégis akkor kapunk kettőt.
Így 1 pontra soványodott az előnyünk a MU-val szemben és 3-ra a Chelseaval szemben. Jövő héten pedig éppen ellenük játszunk az Emiratesben. Ha nem épül fel senki akkor bizony csak a csoda segíthet. Ha nagyon optimisták vagyunk akkor már Fabregassal, Hlebbel, Flaminivel és Van Persieel vághatunk neki a londoni derbinek.

Holnap jelentkezek, jó éjszakát minden olvasómnak.